• Kozmická Láska - kniha
  • Knihy a CD Moniky Jakubeczovej na Monikaj.sk
  • Program Fénix
  • Transformačný víkend
  • Meditačné dni s anjelmi

Nezmeškajte nové informácie a aktuálne či pripravované akcie. Bez čakania, okamžite na váš email.

Balans články v roku 2021

BalansNájdete tu jednotlivé články publikované v magazíne Balans v roku 2021

Februárový článok mal pôvodne názov: Nechajme dokonalosť na Boha. Nakoniec sa zmenil nadpis, ale obsah snáď priniesol presne ten odkaz, ktorý som v pôvodnom nadpise chcela stručne odovzdať.
Je pochopiteľné, ak chceme byť dokonalí v tom, čo robíme. Dokonalosť človeka sa podobá orgazmu. Sakrálne milovanie, resp. tantrické umenie vedie k extáze, k vyvrcholeniu, kedy dokážeme precítiť jednotu s Bohom. A keďže sme na to ako ľudstvo zabudli, podvedome sa chceme priblížiť k tomuto zážitku. A ako to súvisí s dokonalosťou?

Čítať ďalej...

 

Kliknutím na názov článku sa otvorí PDF dokument  v novom okne:

 

Rok 2021 Nadpis článku Úvodný text
Január
Vzťah ako dar z nebies Keď žena smúti kvôli stratenej láske, alebo zrade partnera, často cíti, že ju okolie nechápe. Vtedy sa aj všetky duchovné rady zdajú ako prázdne slová, lebo bolesť je nekonečná. Raz som počula jednu múdru ženu povedať svojej kamarátke: „Ak chceš partnera, priprav sa na bolesť.“ Môžeme o tom polemizovať, ale dnes chcem hovoriť o koncoch vo vzťahoch. Čo vtedy radia anjeli?
Február Dokonalosť v nedokonalosti Je pochopiteľné, ak chceme byť dokonalí v tom, čo robíme. Dokonalosť človeka sa podobá orgazmu. Sakrálne milovanie, resp. tantrické umenie vedie k extáze, k vyvrcholeniu, kedy dokážeme precítiť jednotu s Bohom. A keďže sme na to ako ľudstvo zabudli, podvedome sa chceme priblížiť k tomuto zážitku. A ako to súvisí s dokonalosťou?
Marec Aj vy sa už cítite unavení? Žijúc v čistej láske ma už máločo dokáže vyviesť z rovnováhy. No priznávam, prednedávnom na mňa sadol smútok a cítila som potrebu potriasť niektorými svetelnými pracovníkmi. A tak sa zrodil tento článok. Ako ste na tom vy? Cítite sa aj vy unavení vplyvom vlaňajšieho roka a aktuálnych udalostí?
Apríl Cesta, ktorou chcem kráčať Ako je to s osudom? Naozaj ho mám dopredu napísaný a tento stav, ktorý zažívam, je tiež plán mojej duše, alebo mám slobodnú vôľu a môžem si zvoliť cestu, ktorou chcem kráčať ja? Podobné otázky trápia nejedného človeka a tak som sa rozhodla spýtať sa toho najpovolanejšieho, čo nato hovorí On.
Máj Keď sa príliš angažujeme Aký je rozdiel medzi láskyplnou ochotou a dovolením zneužívať našu dobrosrdečnosť? Kedy je z našej strany pomoc nezištná a kedy ide o nevedomú potrebu pohladiť ego či staré zranenie duše z absencie lásky? Pozrime sa spolu na prípady, kedy si nastaviť hranice a nenechať sa využívať, kedy pomáhať a kedy dovoliť tomu druhému riešiť svoju karmu bez nás.
Jún O nevyžiadanej terapii Postupom času sa čoraz viac ľudí učí terapeutickým technikám, čo je skvelé, lebo ak by v každej rodine bol aspoň jeden liečiteľ, nemuseli by sme toľko chodiť k lekárom. No zároveň s tým rastie aj fenomén premúdrelosti, alebo prílišnej Bochoty pomôcť – z čistej lásky k blížnemu.
Júl
August
September
Október
November
December

 

 

S láskou,

Monika Jakubeczová

Z Vašich listov...

Ďakujem veľmi pekne za všetky listy a vyjadrenia čitateľov, či účastníkov osobných stretnutí (cez terapie konzultácie, medit. stretnutia, koučing a pod.)

Vlado po osobnom stretnutí napísal:
Som rád, že som stretol a mal možnosť 3 hodiny svojho života stráviť s takým človekom - s Vami. A potom ešte hodinu s Vašim hlasom (z CD) v aute. Celý čas, odkedy som odišiel, doteraz mám v duši príjemný pocit, pekný pocit. Asi sa tomu hovorí naplnenie.

Nikol po niekoľkých stretnutiach (terapia, koučing) napísala:
...Spomenula som si na ten maják u teba na chodbe ako svietil. A spojilo sa mi to s Tebou. Som Ti vďačná, že si majákom v mojom živote, akýmsi referenčným bodom. Že keď hľadám pravdu, ako to v skutočnosti naozaj je, v Tebe ju nachádzam. Cítim z Teba pravdivosť a lásku. Ďakujem.

Gabika po terapii (po čase) napísala:
Monika, mne sa také veci dejú... Každý deň je zázračný, každý deň mám dôvod ďakovať, takú pohodu, také šťastie doma prežívam, neviem to ani vyjadriť, máš na tom svoju zásluhu, Keby si mi neprišla do cesty, neviem a ani nechcem si predstaviť ako by som žila. Ďakujem Ti za to.

Ďalšie výpovede po terapii a ďalšie referencie

Eshop: www.MonikaJ.sk

www.monikaj.sk

Zostaňme v kontakte aj cez Facebook

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Prevádzkovateľ tejto stránky, spoločnosť Akadémia-MIA s.r.o., Októbrová 1512/54, 92901 Dunajská Streda, IČO 36824909, ako správca osobných údajov, spracováva na tomto webu cookies potrebné pre fungovanie webových stránok a pre analytické účely. Používaním týchto stránok súhlasíte s uložením cookies do vášho prehliadača. Viac informácií. SÚHLASÍM