Novú webstránku nájdete na adrese:


www.kozmicka.sk

 

Táto webová stránka  (Jakubeczova.sk) slúži už len ako archív.
Všetky aktuálne informácie od roku 2022 nájdete už len na Kozmicka.sk

Eckard Strohm – o depresii, únave a strese

Eckard StrohmPokračovanie rozhovoru s Eckardom Strohmom.

V súčasnosti sú energie už nielen rýchle, ale aj veľmi silné. Keďže sa na terapiách často stretávam s ľuďmi, ktorí trpia depresiami, úzkosťami, nervovými chorobami, či chronickou únavou, zaujímalo ma, čo by poradil ľuďom taký mudrc a majster, akým je pán Eckard Strohm. Z jeho bohatých skúseností nám odkazuje:


Dnes žijeme vo veľmi stresových časoch, všetko musí byť rýchle. Dnes nás sústavne atakujú cez emaily, sms, whatsapp, či viber správy a keď za päť minút neodpovieme, tak príde ďalšia správa, že čo sa deje. Ľudia všade sedia s mobilmi či tabletmi, sústavne komunikujú. Nie je čas na vypnutie, ukľudnenie. Lenže treba aktívne niečo robiť:

  • spraviť si prestávku a ísť do lesa

Stáročia vieme v mysterióznych školách, že stromy dávajú nášmu telu a duchu impulzy, ktoré liečia. Dnes sa to už dá aj dokázať. Stromy majú vplyv na náš imunitný systém, na stresové schovanie a liečia nás. Preto je veľmi dôležité pri každej príležitosti ísť do lesa.

  • meditovať

Každý deň, aj keď na päť minút treba meditovať, ísť do relaxácie, aby sme našli svoj vlastný stred, aby sme sa vrátili do kľudu. Sme schopní ubrániť sa akejkoľvek negatívnej energii, ak neotvoríme dvere. A tie otvorené dvere sú: stres, depresie, syndróm vyhorenia, porucha osobnosti (borderline). Robí to ľudí chorými, až do neschopnosti normálne žiť. Ale práve vtedy, keď do toho spadne človek, je o to dôležitejšie vyhľadať pomoc – cez príslušných terapeutov (hypnoterapeuti).

  • terapia

Terapia v kombinácii s meditáciou a prechádzkou v prírode nás navráti do svojho stredu a vyliečime sa. V takýchto prípadoch už treba vyhľadať pomoc, lebo sami to nedokážeme.

Najhoršie je, keď prídu za lekárom, ktorí si veci zjednodušuje a pacienta utlmí cez medikamenty. Potom sa dostáva do kolobehu, v ktorom je človek definitívne stratený. Upokojujúce prostriedky (lieky) vytvárajú presne to, proti čomu chceme bojovať. Ak mám problémy, beriem psychofarmaká, energetická úroveň sa zníži a tak sa ku mne dostane problém. Potom neviem rozlíšiť, či sú to moje problémy, alebo sa vytvorili len na základe liekov.

Väčšina ľudí nevie, že upokojujúce lieky fungujú maximálne 6 týždňov, potom strácajú účinnosť a nastáva len psychoefekt: myslím si, že som užil liečivo a upokojím sa. No reálne tabletka už nefunguje, ale pacient tomu verí – a preto sa upokojí.
Všetko je len veľký biznis. Veď lekár, farmaceutický priemysel aj lekárnik chcú žiť a nemajú záujem stratiť zákazníkov.

Vo svojej praxi som sa stretla aj s ľuďmi, ktorí denne meditujú a naozaj sa snažia byť sústavne v harmónií, v súlade s prírodou, no predsa cítia veľké tlaky a vplyv aktuálnych silných energií. Napätie a stres sa objavuje aj v ich živote. Na moju otázku, čo by odporučil takýmto spirituálnym ľuďom, Eckard Strohm odpovedal:

Oni môžu ísť hlbšie, môžu použiť efektívnejšie metódy. Sú to špeciálne postupy, ktoré sa zakladajú na nejakej technike, kde sa dá pozrieť čo konkrétne pre daného človeka treba použiť. Rozhovoril sa o hypnóze, ktorú ako najefektívnejšiu liečebnú metódu používa aj on sám a odovzdáva túto techniku aj záujemcom – ktorí nemusia mať žiadne odborné znalosti, môžu sa zúčastniť seminára. Či sú to ženy v domácnosti, ktoré to využijú pre svoju rodinu, alebo lekári či zubári, ktorí jeho techniku hypnózy úspešne využívajú po celom svete vo svojej odbornej praxi. Priznávam, sama som sa doteraz štítila hypnózy a tak som od neho chcela vedieť viac.

Hypnóza je najneefektívnejšou liečebnou metódou, ktorá existuje.  Je to jediná metóda, kde to, čo sme v minulosti zažili, dá sa zneutralizovať, ako keby sa to nestalo. A samozrejme problémy, ktoré vďaka zážitkom vznikli, odpadnú.

Ako 16 ročný som vytvoril vlastnú formu hypnózy. Pre mňa bolo a je dodnes najdôležitejšie, čo najrýchlejšie sa dostať k výsledku: vyliečiť človeka. Túto techniku som pretavil aj do učebných osnov a učíme to na našich kurzoch a seminároch. A naši terapeuti prinášajú výsledky, ktoré sú v porovnaní s inými terapeutmi o desatinu rýchlejšie.desaťkrát rýchlejšie. Ľudia majú strach pred hypnózou len preto, lebo nevedia čo to je. Každý človek tento stav pozná. Je to ako keď sa ráno zobudím, všetko počujem, môžem sa aj pohnúť, ale nemám chuť sa ešte postaviť. Všetko je také ťažké. Podobný pocit človek zažíva v hypnóze. V tomto stave môj duch je ale úplne zobudený. Ten je v tomto stave ostrejší ako normálnom, bdelom stave. Je to preto, lebo energiu šetrím, ale koncentrácia je silná. A hypnóza je koncentrácia.

Hypnóza nie je narkóza, usmial sa pritom pán Strohm a pokračoval vo vysvetľovaní.
Existujú zákonitosti, čo znamená, že v hypnóze človek neurobí nič, čo by škodilo jemu samému, čo by škodilo iným, čo je nezákonné, či nemorálne. V podvedomí je to tak silno zakotvené, že keby terapeut chcel od neho čokoľvek proti týmto zákonom, pacient by z hypnózy okamžite vypadol (napr. bankový prepad, striptíz a pod). Morálne požiadavky podvedomia sú neskutočne veľké. V osemdesiatich rokoch sa v USA robil experiment, kde zhypnotizovali 20 prostitútok a prikázali im, aby sa vyspali s cudzím mužom. Každá jedna to odmietla, aj keď je to ich práca. Všetky vypadli z hypnózy. Ich podvedomie povedalo: je to nemorálne, toto neurobím.  Čiže počas hypnózy určite neprezradíte PIN kód svojej bankovej karty, a podobne. Ľudia okrem nevedomosti možno majú mylné názory aj kvôli filmom, kde takéto príbehy nemajú nič spoločné so skutočnosťou.


Eckard Strohm vyrozprával aj konkrétny príklad zo svojej liečiteľskej praxe: Mal pacienta, ktorý bol schizofrenik so 16 rôznymi osobnosťami. Odsúdili ho na psychiatriu, no dostal sa k nemu a po piatich sedeniach bol vyliečený. Päť hodín práce a stále sa má dobre! Nič mu nie je. Psychofarmaká by ho utlmili a dodnes by bol na psychiatrii.Eckard Strohm

Chceli by ste spoznať a používať aj vy túto techniku?
Spôsob liečenia podľa Eckarda Stroma, ktorý medicínsku hypnózu prepracoval do jedinečnej a veľmi účinnej metódy je možné osvojiť si na seminári:

Relaxačné techniky - na ktorý sa môže prihlásiť naozaj ktokoľvek: nemusí mať žiadne odborné či iné základy. Po piatich dňoch (čo je prvá časť celej série výuky relaxačných techník) už môže účastník pracovať. Seminár bude najbližšie v auguste, kedy znova pricestuje pán Eckard Strohm na Slovensko a osobne povedie výuku.

Viac informácií na stránke www.rai-reiki.sk

Za rozhovor ďakuje
Monika Jakubeczová


Publikované súhlasom p. Eckarda Strohma

Viac o Eckardovi Strohmovi nájdete na stránke Rai-reiki.sk, www.eckardstrohm.sk a www.pozitivnevysledky.sk

 

Prejsť na tretie pokračovanie rozhovoru s E.S. - o spiritualite a vzťahoch

Prejsť na štvrté pokračovanie rozhovoru s E.S. - o ochrane a sile viery

Prejsť na piate pokračovanie rozhovoru s E.S. - Cirkev essénsko-kresťanská a zmysel života

Z Vašich listov...

Ďakujem veľmi pekne za všetky listy a vyjadrenia čitateľov, či účastníkov osobných stretnutí (cez terapie konzultácie, medit. stretnutia, koučing a pod.)

Vlado po osobnom stretnutí napísal:
Som rád, že som stretol a mal možnosť 3 hodiny svojho života stráviť s takým človekom - s Vami. A potom ešte hodinu s Vašim hlasom (z CD) v aute. Celý čas, odkedy som odišiel, doteraz mám v duši príjemný pocit, pekný pocit. Asi sa tomu hovorí naplnenie.

Nikol po niekoľkých stretnutiach (terapia, koučing) napísala:
...Spomenula som si na ten maják u teba na chodbe ako svietil. A spojilo sa mi to s Tebou. Som Ti vďačná, že si majákom v mojom živote, akýmsi referenčným bodom. Že keď hľadám pravdu, ako to v skutočnosti naozaj je, v Tebe ju nachádzam. Cítim z Teba pravdivosť a lásku. Ďakujem.

Gabika po terapii (po čase) napísala:
Monika, mne sa také veci dejú... Každý deň je zázračný, každý deň mám dôvod ďakovať, takú pohodu, také šťastie doma prežívam, neviem to ani vyjadriť, máš na tom svoju zásluhu, Keby si mi neprišla do cesty, neviem a ani nechcem si predstaviť ako by som žila. Ďakujem Ti za to.

Ďalšie výpovede po terapii a ďalšie referencie

Eshop: www.Kozmicka.sk

www.kozmicka.sk

Zostaňme v kontakte aj cez Facebook

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Prevádzkovateľ tejto stránky, spoločnosť Akadémia-MIA s.r.o., Októbrová 1512/54, 92901 Dunajská Streda, IČO 36824909, ako správca osobných údajov, spracováva na tomto webu cookies potrebné pre fungovanie webových stránok a pre analytické účely. Používaním týchto stránok súhlasíte s uložením cookies do vášho prehliadača. Viac informácií. SÚHLASÍM