Novú webstránku nájdete na adrese:


www.kozmicka.sk

 

Táto webová stránka  (Jakubeczova.sk) slúži už len ako archív.
Všetky aktuálne informácie od roku 2022 nájdete už len na Kozmicka.sk

Eckard Strohm – o spiritualite a vzťahoch

Eckard StrohmTretie pokračovanie rozhovoru s E.Strohmom.

Keď ste v spoločnosti s takým veľmajstrom, akým je pán Eckard, ktorý má nielen zasvätenia od šaolinských mníchov či amerických indiánov, doktorát z Harvardu a dar od Archanjela Uriela (schopnosť čítať v Akasha kronike), chceli by ste mu položiť čo najviac otázok, aby ste sa dozvedeli nové informácie, či potvrdili si vlastné vedomosti a skúsenosti. Jeho učenie je použiteľné pre každého, veď sám tvrdí, že nedá sa žiť len pre spiritualitu – potom sa všetci budeme vznášať a nebudeme mať pevnú pôdu pod nohami. Spiritualita mi musí byť nápomocná pre každodenný život. To je dôležité.


Jeho životným krédom je: Sloboda jednotlivca je tým najvyšším cieľom. Končí tam, kde naráža na slobodu iného. Zaujímalo ma, čo konkrétne pod tým myslí. Vysvetlil, že každému človeku musí byť umožnené byť slobodný, pričom nemôže obmedziť slobodu iného, inak to je už Ego. Zároveň ide aj o to, že preňho liečenie nie je len spirituálna aktivita, ale súhrn všetkých jeho vedomostí (odborné lekárske, duchovné ale aj rokmi nadobudnuté skúsenosti). Nikdy nič nevylučujem, ale všetko zlučujem, zdôraznil. Pre Eckarda Strohma je najdôležitejšie, aby sa pacient čo najskôr uzdravil a preto vždy použije práve tú informáciu a techniku, ktorá človeku najrýchlejšie a najlepšie pomôže.

Práve otázka slobody ma viedla k ďalšej téme, ktorú podľa mojich skúseností rieši skoro každý človek, ktorý je na duchovnej ceste. A tak som sa majstra spýtala, čo by poradil ženám, ktoré sa vydali na spirituálnu cestu a v istom bode svojho duchovného rastu si začnú uvedomovať, že tým, že ich partner nežije tou spiritualitou, ako ony, nastávajú vo vzťahu problémy. Ako sa majú správať, čo majú takéto ženy robiť, aby nebolo toľko rozvodov? Eckard Strohm

Dve veci sú dôležité: vedieť, že partneri majú rozličné cesty a komunikácia.
Ak si je žena vedomá toho, že jej manžel má úplne iné učebné procesy a vlastnú cestu – musí ho nechať ísť po tejto ceste a nechať mu jeho vlastnú slobodu. Lebo moja cesta nemusí byť tá správna preňho. A kým on nezakazuje jej cestu, je to v poriadku. Ide si každý svojou cestou. To ale  neznamená, že nemôžu partnersky spolunažívať. Toto je milá spolupráca rôznych spirituálnych životov. Ak je partner tvrdohlavý a zakazuje svojej manželke kráčať po jej ceste, tak logicky, ich vzťah príde do bodu, kedy sa s tým už nič nedá robiť, lebo obmedzuje slobodu svojej ženy. Ale ak vám akceptuje vašu cestu, je to v poriadku.

Pán Strohm dodal, že on má medzi žiakmi podobné prípady pri oboch pohlaví. Aj muži majú manželky, ktoré sa duchovne nechcú vzdelávať. Ale ak podporujú rodinu, starajú sa o deti, varia a perú a napĺňa ich to, potom taký vzťah tiež môže fungovať. Základ je, aby navzájom neobmedzovali svoju slobodu.

Druhý aspekt, ktorý je pri vzťahu dôležitý, je komunikácia. Ak ten, kto duchovne rastie a cíti sa pri svojom partnerovi nepríjemne, musí vyvolať rozhovor. A tu je najväčší problém, preto sa kazia vzťahy. Základ harmonického vzťahu je v 99% práve v komunikácii, keďže práve tým eliminujeme nedorozumenia, ktoré medzi partnermi vznikajú z nevyslovených slov.

Toto je tiež spiritualita každodenného života. Láska je spiritualita. Zaobchádzanie s druhým človekom je spiritualita. Spiritualita = učiť sa. A učiť sa môžeme len spolu s druhým človekom – potrebujeme ho k tomu.

 

Za rozhovor ďakuje
Monika Jakubeczová


Publikované súhlasom p. Eckarda Strohma

Viac o Eckardovi Strohmovi nájdete na stránke Rai-reiki.sk, www.eckardstrohm.sk a www.pozitivnevysledky.sk

 

Prejsť na štvrté pokračovanie rozhovoru s E.S. - o ochrane a sile viery

Prejsť na piate pokračovanie rozhovoru s E.S. - Cirkev essénsko-kresťanská a zmysel života

Z Vašich listov...

Ďakujem veľmi pekne za všetky listy a vyjadrenia čitateľov, či účastníkov osobných stretnutí (cez terapie konzultácie, medit. stretnutia, koučing a pod.)

Vlado po osobnom stretnutí napísal:
Som rád, že som stretol a mal možnosť 3 hodiny svojho života stráviť s takým človekom - s Vami. A potom ešte hodinu s Vašim hlasom (z CD) v aute. Celý čas, odkedy som odišiel, doteraz mám v duši príjemný pocit, pekný pocit. Asi sa tomu hovorí naplnenie.

Nikol po niekoľkých stretnutiach (terapia, koučing) napísala:
...Spomenula som si na ten maják u teba na chodbe ako svietil. A spojilo sa mi to s Tebou. Som Ti vďačná, že si majákom v mojom živote, akýmsi referenčným bodom. Že keď hľadám pravdu, ako to v skutočnosti naozaj je, v Tebe ju nachádzam. Cítim z Teba pravdivosť a lásku. Ďakujem.

Gabika po terapii (po čase) napísala:
Monika, mne sa také veci dejú... Každý deň je zázračný, každý deň mám dôvod ďakovať, takú pohodu, také šťastie doma prežívam, neviem to ani vyjadriť, máš na tom svoju zásluhu, Keby si mi neprišla do cesty, neviem a ani nechcem si predstaviť ako by som žila. Ďakujem Ti za to.

Ďalšie výpovede po terapii a ďalšie referencie

Eshop: www.Kozmicka.sk

www.kozmicka.sk

Zostaňme v kontakte aj cez Facebook

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Prevádzkovateľ tejto stránky, spoločnosť Akadémia-MIA s.r.o., Októbrová 1512/54, 92901 Dunajská Streda, IČO 36824909, ako správca osobných údajov, spracováva na tomto webu cookies potrebné pre fungovanie webových stránok a pre analytické účely. Používaním týchto stránok súhlasíte s uložením cookies do vášho prehliadača. Viac informácií. SÚHLASÍM