Novú webstránku nájdete na adrese:


www.kozmicka.sk

 

Táto webová stránka  (Jakubeczova.sk) slúži už len ako archív.
Všetky aktuálne informácie od roku 2022 nájdete už len na Kozmicka.sk

Eckard Strohm – Cirkev essénsko-kresťanská a zmysel života

Eckard StrohmPiate pokračovanie rozhovoru s Eckardom Strohmom.

Mala som tú možnosť absolvovať slávnostnú bohoslužbu Cirkvi essénsko-kresťanskej. Od roku 1999 je jej hlavou PAX Immanuel II., občianskym menom F. E. Eckard Strohm. Zaujímal ma jeho názor na to, aký je rozdiel medzi človekom, ktorý medituje a svoju vieru žije len v sebe, bez toho, aby chodil do kostola, či do inej cirkevnej komunity, ako napr. essénsko-kresťanskej.

 

 

 

Bohoslužba Cirkev essensko-krestanska

Vždy to závisí od samotného človeka a jeho postoja. Mnohí ľudia majú problém s etablovanými cirkvami, lebo vždy tam je trestajúci Boh, čo odporuje učeniu Ježiša.  

My, v essénsko-kresťanskej cirkvi tvrdíme, že je jedno, či je niekto spirituálny, alebo patrí k nejakej cirkvi. U nás niektorí ľudia prvýkrát zažijú aké to je, keď k nim príde skutočná Božia láska. A často pri tom plačú. Pocítia niečo u nás, z čoho sa cítia ako doma. My neprijímame žiadnych členov, my len dávame ľudí dohromady, aby sa spoznali a aby si odniesli niečo domov.

Sú samozrejme ľudia aj takí, ktorí sú „katolíci“ a nenechajú, aby sa ich niečo dotklo, boja sa, čo by im povedala ich cirkev. No väčšina, ktorá k nám príde, sú otvorení. Či sú spirituálni, alebo nie, proste, ak sa otvoria, naše stretnutia im dajú hlboké zážitky. Možno niektorí spirituálni ľudia, ktorí vnímajú energie, na našich bohoslužbách vidia energie a viac sa ich dotkne táto energia a hlbšie vnímajú tie procesy, ktoré sa na našich stretnutiach dejú.

Niečo takéto, čo sa dá zažiť v essénsko-kresťanskej cirkvi a na našich bohoslužbách nepoznajú ľudia. Poznajú len regule z cirkvi, kde sú napasovaní. U nás je všetko voľné, úplne inak.

Viac o Cirkvi essénsko-kresťanskej sa dočítate na ich webovej stránke www.cek.sk

Na konci rozhovoru som sa Eckarda Strohma spýtala ešte na tri zásadné otázky:

Prebudení ľudia na svojej ceste hľadajú zmysel života a často sa pýtajú ako ho nájsť?

Eckard Strohm na to povedal: Zmysel života je byť šťastný a mať radosť zo života. To je to, čo od nás Boh očakáva. Mať radosť, byť šťastný a ísť cestou k Bohu, lebo On je tým cieľom.

Ako relaxuje majster, mág, liečiteľ, učiteľ, duchovný a náboženský vodca?

Robím to, na čo mám chuť. Mám spísaný zoznam vecí, ktoré som vždy chcel spraviť. Ako 65 ročný som si našiel čas na niektoré z nich. Napríklad, skomponoval a nahral som pieseň, dirigoval som orchester, maľoval obrazy, fotil a robil si radosť z tohto zoznamu. V živote treba robiť aj veci, ktoré nás tešia. Nezabúdajme, že ak máte deti, ste im vzorom a budú robiť to, čo vy. Robte veci, z ktorých máte radosť.

Akú dôležitú radu máte pre našich čitateľov?

Život veľmi rýchlo prejde a keď sa obzrieme, zistíme, koľkokrát sme sa hádali, hnevali... Ten čas sa už nedá získať späť. Mojim posolstvom je: život je príliš krátky na to, aby sme sa hádali, aby sme mali nedorozumenia namiesto radosti a šťastia.

Za rozhovor ďakuje
Monika Jakubeczová


Publikované súhlasom p. Eckarda Strohma

Viac o Eckardovi Strohmovi nájdete na stránke Rai-reiki.sk, www.eckardstrohm.sk a www.pozitivnevysledky.sk


Z Vašich listov...

Ďakujem veľmi pekne za všetky listy a vyjadrenia čitateľov, či účastníkov osobných stretnutí (cez terapie konzultácie, medit. stretnutia, koučing a pod.)

Vlado po osobnom stretnutí napísal:
Som rád, že som stretol a mal možnosť 3 hodiny svojho života stráviť s takým človekom - s Vami. A potom ešte hodinu s Vašim hlasom (z CD) v aute. Celý čas, odkedy som odišiel, doteraz mám v duši príjemný pocit, pekný pocit. Asi sa tomu hovorí naplnenie.

Nikol po niekoľkých stretnutiach (terapia, koučing) napísala:
...Spomenula som si na ten maják u teba na chodbe ako svietil. A spojilo sa mi to s Tebou. Som Ti vďačná, že si majákom v mojom živote, akýmsi referenčným bodom. Že keď hľadám pravdu, ako to v skutočnosti naozaj je, v Tebe ju nachádzam. Cítim z Teba pravdivosť a lásku. Ďakujem.

Gabika po terapii (po čase) napísala:
Monika, mne sa také veci dejú... Každý deň je zázračný, každý deň mám dôvod ďakovať, takú pohodu, také šťastie doma prežívam, neviem to ani vyjadriť, máš na tom svoju zásluhu, Keby si mi neprišla do cesty, neviem a ani nechcem si predstaviť ako by som žila. Ďakujem Ti za to.

Ďalšie výpovede po terapii a ďalšie referencie

Eshop: www.Kozmicka.sk

www.kozmicka.sk

Zostaňme v kontakte aj cez Facebook

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Prevádzkovateľ tejto stránky, spoločnosť Akadémia-MIA s.r.o., Októbrová 1512/54, 92901 Dunajská Streda, IČO 36824909, ako správca osobných údajov, spracováva na tomto webu cookies potrebné pre fungovanie webových stránok a pre analytické účely. Používaním týchto stránok súhlasíte s uložením cookies do vášho prehliadača. Viac informácií. SÚHLASÍM